iphone

Uszkodzenia przez wodę w Iphone

Uszkodzenia spowodowane wodą są najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci smartfonów. W przypadku silnego lub długotrwałego zachlapania wodą, może ona łatwo przesiąknąć przez pęknięcia w obudowie telefonu lub specjalne otwory wewnątrz.

Jakie jest ryzyko zalania iPhone’a?

Może to spowodować zwarcie i sprawić, że telefon nie będzie nadawał się do użytku; uszkodzeniu może ulec również sama płyta główna, która jest sercem iPhone’a i sprawia, że wszystkie inne komponenty działają. Aby go naprawić, telefon może wymagać demontażu i oczyszczenia wszystkich wewnętrznych części specjalnymi środkami czyszczącymi, których używają tylko wysokiej klasy, zaawansowane warsztaty naprawcze iPhone’a.

Czy serwis iPhone może naprawić zalanego iPhone’a?

Wiele warsztatów w ogóle nie naprawi zalanej płyty głównej. Niewiele warsztatów w Polsce oferuje tę usługę, ponieważ jest ona trudna do naprawy, a ryzyko awarii jest duże. Tym bardziej trudno jest usunąć efekty używając jedynie narzędzi dostępnych w domu.
Dobra wiadomość jest taka, że uszkodzenia spowodowane przez płyny nie muszą oznaczać konieczności zakupu nowego telefonu. Najlepszym sposobem naprawy uszkodzonego wodą iPhone’a jest oddanie go do punktu naprawy iPhone’a. Technik może zdiagnozować problem i wymienić niezbędne części.

Mój iPhone jest zalany, co mam zrobić?

Nie należy podłączać zalanego iPhone’a do źródła zasilania. Jeśli podczas powodzi iPhone był do czegokolwiek podłączony, natychmiast odłącz go od prądu i nie włączaj ponownie. Nie należy również obsługiwać urządzenia suszarką do włosów. Wentylator rozproszy płyn głębiej w telefonie, a gorące powietrze tylko zwiększy stopień uszkodzenia. Jeśli tak się stanie, działaj natychmiast i zgłoś usterkę do swojego serwisu iPhone’a, aby mógł on zorganizować naprawę po powodzi. To jedyny sposób na uratowanie urządzenia.

Jak mogę zapobiec uszkodzeniu iPhone’a po powodzi?

Przed wypadkiem należy pamiętać, że uszkodzenia spowodowane zalaniem mogą łatwo zniszczyć nawet najbardziej wyrafinowany telefon komórkowy, a jedynym sposobem, aby tego uniknąć jest zaopatrzenie się w wodoodporne etui. Wodoodporne etui są wykonane z różnych materiałów, takich jak guma czy silikon. W szczególności mogą one chronić obszary podatne na działanie kropel wody, takie jak głośnik, mikrofon i podstawa.