Czy spadek żywotności baterii w telefonie jest normalny?

Spadek żywotność baterii objawia się krótszym czasem działania. Po pewnym czasie, iPhone nie jest w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu tyle, ile był w stanie tuż po zakupie. Czy spadek żywotności jest normalny? A może potrzebna jest wymiana baterii w iPhonie? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule. 

Czym jest spadek żywotności baterii? 

Akumulatory stosowane we wszystkich telefonach po pewnym czasie starzeją się i nie działają tak efektywnie jak w dniu zakupu. Kondycję akumulatora określają cykle ładowania. Według Apple po 500 cyklach iPhone powinien utrzymywać wciąż 80% ładunku. W przypadku intensywnego korzystania z telefonu, czas pracy na baterii będzie się stale skracał. Taki stan rzeczy jest w zupełności normalny. 

Objawy zużycia baterii 

Objawy zużycia baterii objawiają się nie tylko krótszym czasem pracy. Przede wszystkim iPhone może wyraźnie zwolnić i otwieranie poszczególnych aplikacji może trwać znacznie dłużej. W skrajnych przypadkach zdarza się, że smartfon może niespodziewanie się wyłączyć. Na szczęście aktualną kondycję baterii możesz sprawdzić w ustawieniach iPhone’a w sekcji bateria. Tam znajdują się informacje o żywotności akumulatora. Jeśli jest konieczna jego wymiana, to system poinformuje Cię o tym. 

Wymiana baterii iPhone’a to najlepsze rozwiązanie 

Najczęściej do znaczącego spadku żywotności baterii dochodzi po dwóch latach od zakupu telefonu. Wówczas nie warto sięgać po nowy model. Rozwiązanie problemu jest znacznie tańsze i szybsze. Wystarczy udać się do sprawdzonego serwisu Apple, aby skorzystać z usługi wymiany baterii iPhone’a. Za jej wymianę zapłacisz około 100-150 złotych – https://applefix.pl/wymiana-baterii-iphone/ . Pamiętaj, aby korzystać z usług renomowanych serwisów. Wówczas masz pewność, że otrzymasz oryginalny akumulator. Tanie zamienniki mają o wiele gorsze właściwości, co skutkuje znacznie szybszym spadkiem żywotności baterii. 

Jak zwiększyć żywotność baterii 

Spadek żywotności baterii jest nieunikniony i prędzej, czy później dopadnie on każdego iPhone’a.  Jest jednak sposób, aby ten proces spowolnić i sprawić, że telefon będzie działał znacznie dłużej. Warto zacząć od zaktualizowania systemu do najnowszej wersji. Nie korzystaj z telefonu na maksymalnie podświetlonym ekranie, ponieważ to wpływa w dużym stopniu na spadek kondycji akumulatora. W zakładce bateria warto sprawdzić, jakie aplikacje najbardziej obciążają telefon. Ograniczając ich działanie w tle również wydłużasz czas pracy baterii. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *