Czy pęknięta szybka oznacza wymianę całego wyświetlacza?

W większości przypadków podczas upadku telefonu dochodzi do uszkodzenia szybki. Czy to jednak oznacza, że konieczna będzie wymiana całego wyświetlacza? A może wystarczy sama wymiana szybki iPhone’a? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule. 

Jakie są objawy pękniętej szybki? 

Uszkodzona szybka w smartfonie jest problemem znacznie mniej poważnym, niż uszkodzony wyświetlacz. Charakterystyczne rozbicie ekranu, czyli tzw. pająk i odklejający się wyświetlacz, to pierwsze objawy sugerujące o tym, że szybka uległa uszkodzeniu. W większości przypadków dotyk, jak i sam wyświetlacz są sprawne. W ten sposób można przez pewien czas nadal korzystać z urządzenia.  

Wymiana szybki w iPhone’ach jest jak najbardziej możliwa. Taka usługa w profesjonalnym serwisie kosztuje około 500 złotych. Wszystko zależy od modelu jaki posiadasz. W przypadku nowszych telefonów cena może być nieco wyższa. 

Kiedy konieczna jest wymiana wyświetlacza iPhone’a? 

Wymiana wyświetlacza jest konieczna w momencie, gdy na ekranie pojawiają się kolorowe pasy. Bardzo często dochodzi również do uszkodzenia dotyku, co całkowicie wyklucza możliwość normalnego korzystania z telefonu. Objawem uszkodzonego wyświetlacza mogą być także widoczne na nim przebarwienia. Ile kosztuje naprawa takiej usterki? Przykładowo wymiana wyświetlacza iPhone’a 8 to koszt mniej więcej 600 złotych. Dobry serwis tego typu problemy rozwiązuje na miejscu, dlatego jeszcze tego samego dnia odzyskasz swój telefon. 

Czy można wymienić szybkę lub wyświetlacz samodzielnie? 

Wiele osób szukając oszczędności stara się naprawiać swoje telefony na własną rękę. Niestety taka praktyka nie jest dobrym pomysłem i przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może skończyć się trwałym uszkodzeniem iPhone’a. Wymiana szybki odbywa się przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Serwisant doskonale wie, jak krok po kroku dokonać wymiany. Pozornie prosta wymiana wyświetlacza w takich telefonach jak iPhone 8, iPhone X, czy iPhone XS powinna odbywać się pod okiem fachowca – sprawdź ofertę. Uszkodzenie telefonu przez jego użytkownika znacząco podniesie koszty późniejszego serwisu. 

Jak chronić telefon przed upadkiem? 

Wymiana szybki w iPhonie nie będzie konieczna, gdy odpowiednio zabezpieczysz swój telefon. Pamiętaj, aby stosować wysokiej jakości szkło hartowane. To na pewno podniesie odporność na uszkodzenia. Warto także zaopatrzyć się w dobre etui, które dodatkowo amortyzuje upadek. Tego typu akcesoria są znacznie tańsze niż wymiana wyświetlacza iPhone’a. Odrobina ostrożności przy wyciąganiu smartfona z kieszeni również będzie wskazana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *