Czy ochronne etui na telefon jest konieczne?

Etui ochronne to jedno z podstawowych akcesoriów po jakie sięgają użytkownicy przy zakupie nowego telefonu. Czy rzeczywiście etui jest w stanie zabezpieczyć wyświetlacz iPhone’a i ochronić go przed uszkodzeniem? 

Dlaczego warto korzystać z etui ochronnego 

Nowe telefony w większości przypadków są wykonane w dużym stopniu ze szkła. Aluminiowe lub stalowe ramki pełnią rolę bardziej estetyczną. Narażone na uszkodzenia są szklane plecki i wyświetlacz, wykonany z tego samego materiału. Producenci z roku na rok podnoszą wytrzymałość telefonów, ale nie jest ona jeszcze na tyle dobra, aby zrezygnować ze stosowania etui. Zwolenników, jak i przeciwników tego rozwiązania jest całkiem sporo. Dla jednych ochronna obudowa jest obowiązkiem, który należy spełnić tuż po zakupie urządzenia. Druga grupa osób twierdzi, że etui ukrywa prawdziwe piękno telefonu. Jednak, aby uchronić się przed wymianą wyświetlacza iPhone’a 8, warto zastosować pewne kroki, które temu zapobiegną. 

Jakie etui ochronne jest najlepsze 

Na rynku liczba etui ochronnych jest ogromna, dlatego warto wybrać takie, które rzeczywiście wpłynie na ochronę smartfona. Warto zwrócić uwagę na obudowy, które mają wzmocnione rogi. Dzięki temu upadek zostanie zamortyzowany. Wielu użytkowników donosiło, że dzięki temu wyświetlacz ich iPhone’a 8, czy iPhone’a X został ochroniony. Pancerne obudowy dodatkowo bardzo dobrze zabezpieczają tył smartfona. Ich minusem jest znaczące zwiększenie gabarytów urządzenia.  

W jaki sposób można jeszcze zabezpieczyć telefon 

Wyświetlacz w iPhone’ach 8 i nowszych, mimo że ma nieco wytrzymalsze szkło wciąż jest narażony na rozbicie. Posiadanie samego etui może nie być wystarczające, dlatego warto zaopatrzyć się w szkło hartowane. Dodatkowa warstwa bardzo dobrze zabezpiecza ekran. W razie nieszczęśliwego zdarzenia ryzyko rozbicia zdecydowanie się zmniejsza. Koszt szkła hartowanego nie jest wysoki, dlatego warto w nie zainwestować. 

Dbaj o telefon, a wymiana wyświetlacza iPhone’a nie będzie konieczna 

Etui ochronne to jeden ze sposobów na zabezpieczenie plecków, jak i jego wyświetlacza. Telefony takie jak iPhone 8 i nowsze ze względu na swoją budowę potrzebują dobrej ochrony. Koszty wizyty w serwisie mogą sięgać nawet kilkuset złotych, dlatego bardziej opłacalny jest zakup dobrej obudowy i szkła hartowanego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *