Kiedy nie opłaca się już naprawiać telefonu?

Naprawa drobnych usterek w telefonie pozwala przywrócić go do pełnej funkcjonalności. Zdarzają się jednak poważniejsze przypadki, które wówczas rodzą pytanie – czy opłaca się jeszcze naprawiać telefon? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule. 

Jakich usterek w telefonach nie opłaca się naprawiać? 

Tak naprawdę nie ma aż tak wielu usterek, których nie opłaca się naprawiać w telefonie. Zazwyczaj użytkownicy rezygnują z usługi naprawy telefonu w momencie, kiedy uszkodzeniu uległa płyta główna. To jeden z tych podzespołów, który generuje spore koszty i wtedy warto zastanowić się, czy nie lepiej kupić całkowicie nowe urządzenie. Problematyczne są również zalane iPhone’y. Gdy ciecz dostanie się pod obudowę, to jest wysokie prawdopodobieństwo, że uszkodzonych jest więcej podzespołów. Czasami uratowanie takiego sprzętu będzie bardzo kosztowne. 

Kiedy warto naprawiać telefon i skorzystać z usług serwisu? 

Jeśli miałeś szczęście i Twój iPhone nie został zalany, to warto zastanowić się nad wizytą w serwisie. Najczęściej użytkownicy telefonów decydują się na wymianę baterii. iPhone 8 i nowsze smartfony po pewnym czasie potrzebują nowego akumulatora. Koszt około 150 złotych nie jest duży. Po wykonaniu takiej usługi telefon odzyskuje pełną sprawność. Na naprawę warto decydować się również w przypadku uszkodzenia wyświetlacza. Ile kosztuje taka usługa w serwisie? Przykładowo, wymiana wyświetlacza w iPhone’ach 8 i nowszych to koszt rzędu 600 złotych. Sprawny telefon posłuży jeszcze spokojnie przez dłuższy czas. 

Nowy smartfon, czy naprawa? Za i przeciw 

Rzeczywiście, gdy dochodzi do zalania iPhone’a to warto rozważyć, czy jest sens jego naprawy. Jednak w wielu przypadkach koszty nie są tak wygórowane i przede wszystkim za wymianę baterii, czy wyświetlacza iPhone’a 8 zapłacisz znacznie mniej, niż za całkowicie nowy egzemplarz. Przed skorzystaniem z usług serwisu warto poprosić go o wycenę. Jest ona w pełni darmowa, dlatego przed podjęciem decyzji będziesz wiedział ile kosztuje taka naprawa. Jak widać wymiana telefonu na nowy nie jest jedynym rozwiązaniem. Apple wspiera swoje smartfony bardzo długo, dlatego nawet po kilku latach nadal są w stanie pracować bardzo wydajnie i efektywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *